Program

Utorak, 12. Ožujak
Lokacija: Palača Dverce

18:00 – Otvorenje Zagreb Foruma
  • Govor dobrodošlice – Gradonačelnik Grada Zagreba
  • Prijem za sudionike

Srijeda, 13. Ožujak
Lokacija: Doubletree by Hilton Zagreb

Registracija sudionika
08:30 – 09:00
Pozdravni govor
09:00 – 09:15
1. panel: Napredak Europe prema inovativnoj i kreativnoj budućnosti
09:15 – 10:30 (3 x 15 min i debata)
  • „Pametan rast za EU i JI Europu″, dr. sc. Diana Šimić, Fakultet organizacije i informatike, Zagreb
  • „Napredak Europe prema inovativnoj i kreativnoj budućnosti″, Ibon Zugasti, predsjednik koledža European Foresight, Španjolska
  • „Reprogramiranje gradskih zona″, Marko Dabrović, arhitektonski studio 3LHD, Zagreb

Moderator: Frane Šesnić

Stanka za kavu i hrvatski specijaliteti
10:30 – 11:00
2. panel: Gradovi omogućuju prosperitet Europe
11:00 – 12:00 (3 x 15 min i debata)
  • „Zagreb kao regionalno i inovativno središte − Zagreb S&T centar″, Frane Šesnić, Razvojna agencija Zagreb – TPZ d.o.o., Zagreb
  • „Spajanje gradova: doprinos dobrom upravljanju u Europi″, prof. Alexander Prosser, Bečko sveučilište ekonomije i poslovanja, Beč
  • „Budućnost modela razvitka gradova i spajanje gradova na rijeci Savi″, Boštjan Cotič, Institut za urbano planiranje Republike Slovenije, Ljubljana

Moderatorica: Ariana Vela

3. panel: EU upravljanje i poslovni modeli koji odgovaraju na potrebe građana, tvrtki, sveučilišta
12:00 – 13:00 (3 x 15 min i debata)
  • „Istraživanje ravnoteže između zaštite okoliša i razvoja″, dr. sc. Mirela Holy, Hrvatski sabor, Zagreb
  • „Upravljanje za uspjeh″, Blaž Golob, GoForeSight Institut, Ljubljana
  • „Renesansa e-upravljanja u dunavskoj regiji″, prof. dr. Robert Müller-Török, Sveučilište u Ludwigsburgu
  • „Transformiranje inovativnih potencijala u kreativnost i nove poslove″, dr. sc. Zoran Aralica, Ekonomski institut Zagreb

Moderator: Miro Polzer

Pauza za ručak
13:00 − 14:00
4. panel: Kreativne europske industrije za kreativan svijet
14:00 – 15:00 (1 x 15 min + 4 x 10 min i debata)
  • „Susret kreativnosti i brendiranja″, dr. Nenad Filipović, IEDC Bledska škola menadžmenta
  • „Dizajn kao inicijator razvoja″, Koraljka Vlajo, Hrvatsko dizajnersko društvo, Zagreb
  • „Woodie − kreativan hrvatsko – europski dizajn″, Denis Mujadžić – Denyken, Zagreb
  • Slučaj kreativne industrije: CITUS, Tomislav Bronzin, CITUS i Udruženje za IT HGK, Zagreb
  • „Infolucija – evolucija informatikom″, Mislav Kašner, B.Sc., Infolution, Kutina

Moderator: Blaž Golob

5. panel: Kako djelovati? Kretanje prema naprijed
15:00 – 16:00 (3 x 15 min i debata)
  • „Lansiranje platforme Pametni grad″, dr. Julia Glidden, 21C Consultancy, London
  • Jakša Puljiz − zamjenik ministra Ministarstva regionalnog razvoja i fondova Europske unije
  • „Socijalno poduzetništvo kao prilika za lokalni razvoj″, Milan Medić M.A., LAG Vallis Colapis, Zagreb

Moderator: Zoran Aralica

Završna riječ & Moving forward
16:00 – 16:15
Moderator: Frane Šesnić